RETROBUS

současný název od 3/2016
dřívější název (od 2009): Tomáš Studený, Prostějov
země: Česká republika (Olomoucký kraj)
web: www.retrobus-prostejov.cz, Facebook
Historie dopravce sahá do roku 2009, kdy byl zakoupen historický autobus ŠL11 z roku 1978, čistě jako nadšenecká aktivita. Sbírka tehdy potenciálních veteránů se stále rozrůstala, s řadou z nich se zasahovalo vzhledem k jejich věku i do běžného provozu na zakázkách, které nedokázali místní dopravci pokrýt.

V roce 2016 se aktivita překlopila do podoby oficiální autodopravy pod názvem RETROBUS, s.r.o., tehdy jen pro pokrytí dosavadní činnosti. Poptávka však stále rostla, vozový park byl proto obohacen i o soudobé autobusy a původně nadšenecký projekt začal postupně fungovat jako běžná autodoprava. Dodnes se jménem, které odkazuje na původní hobby, které je financováno provozem dopravy.

Autobusy je možné potkat jak na klasické vnitrostátní i mezinárodní dopravě, náhradní dopravě na železnici, subdodávkách v okolí Prahy, záchranných akcích při nedostatcích řidičů v rámci celé republiky, tak i vlastní linkové dopravě na trase Olomouc – Brno – Hradec Králové – Liberec nebo Hradec Králové – Olomouc – Zlín.

Nezahálí se ani s veterány, sbírka se stále rozšiřuje a v renovaci se nyní nacházejí dva autobusy, které budou v budoucnu plnit cíl, se kterým společnost vznikla. číst dále

Vozový park

Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
O evidenci tohoto dopravce se starají
U tohoto dopravce evidujeme celkem 76 vozů, z toho 75 v majetku a 1 zapůjčených.
Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
O evidenci tohoto dopravce se starají
Poslední úprava: 3. 1. 2024.
Našli jste chybu nebo máte nějaké doplnění? Napište nám na e-mail nebo do diskusního fora.

Rychlé vyhledávání